Un prim set bun si doar atat. CSM Lugoj a pierdut si returul cu Bursa

TIMISOARA. Final de drum european pentru CSM Lugoj in Challenge Cup. Daca anul trecut banatenecele au ajuns pana in finala, de aceasta data s-au oprit in sferturi. Oricum, o performanta foarte buna pentru echipa banateana, care a facut cinste voleiului romanesc si in acest sezon.

Dupa 1-3 acasa cu Bursa, dar dupa un meci mult mai strans decat o arata scorul, lugojencele au cedat si in Turcia. Prima mansa a fost la indemana elevelor lui Uglijesa Segrt, care au coondus pana spre finalul primului sfert cand gazdele au intors scorul, 25-22. Echilibru si in manasa secunda, cu un final mai bun tot petru amfitrioane, 25-20. Cu calificarea asigurata, Bursa a defilat in ultimul sfert, 25-11.

Nu este vreme de regrete, pentru ca Lugojul mai are meciuri d ejucat in acest sezon. Prima ocazie, in weekend, pe terenul vicecampioanei din Targoviste.