Tinerii au facut spectacol in prima zi a Cupei Romaniei de la Dumbravita. Urmeaza seniorii

TIMIS. Prima zi a Cupei Romaniei de la Dumbravita a adus schimburi spectaculoase, meciuri echilibrate si surprize. Un preambul perfect pentru ziua de miercuri cand seniorii vor intra pe parchetul Salii Polivalente din Dumbravita.

Revenind la tineret, Elena Zaharia de la LPS Constanta a fost marea castigatoare a competiei, dupa ce s-a impus in finala cu Tania Paian de la CSM Bistrita, ambele jucatoare cu rezultate bune si la nationala de juniori si tineret. Pe locul 3 s-au clasat Irina Rus – CSM Arad si Andreea Dragoman – Steaua, fosta sportiva legitimata la Dumbravita.

Concursul baietilor a fost monopolizat de stelisti. S-a impus Andrei Istrate – Steaua, dupa o finala cu Darius Toma de la CSM Bistrita. Pe locul 3 s-au clasat stelistii Cristian Chirita si Matei Dumitrescu.

Au fost angrenati in acest concurs doi jucatori juniori de la CSC Dumbravita, Dora Moldovan fiind inca junioara II si Daniel Moldovan juniori I. Chiar daca nu au ajuns in fazele finale au avut o prestatie buna dandu-ne sperante ca in viitor ei vor confirma cu rezultate bune la aceasta categorie de varsta 19-21 de ani”, a explicat Nicoleta Husar, remarcabila antrenoare de tenis de masa de la Dumbravita.

Miercuri, de dimineata si pana seara intra in teren seniorii, care se lupta si ei pentru Cupa Romaniei la individual.

1. Suspans pana la final de articol, sa intelegem ca e vorba despre tenis de masa.