Timisoara, medaliata nationala la futsal. Victorie dramatica in finala mica. Video

TIMISOARA. Da, a fost un meci nerecomandat cardiacilor. Da, a fost un meci spectaculos. Da, a fost un meci cu rasturnari de scor, dar si cu cartonas rosu. Si da, Timisoara revine, din nou, pe podiumul campionatului national de futsal.

In meciul decisiv pentru obtinerea bronzului Ligii 1 de futsal, CFR Timisoara a intalnit Autobergamo Deva, doua echipe care se cunosc bine si care au ajuns la decizia de a juca un singur joc, pe Bega, pentru a stabili soarta locului 3.

Partida a avut de toate, dar in cele din urma medaliile raman aici. CFR s-a impus cu 3-2, dupa ce a fost condusa cu 0-1 la pauza si cu 1-2 in repriza secunda. Decisiva a fost eliminarea lui Florin Matei, un jucator talentat, dar certat la fiecare ocazie cu fair-play-ului, dar si ambitia trupei banatene de a intoarce scorul. Si a facut-o atunci cand a contat. Pe final.

Au marcat Angulo, de doua ori – omul meciului, si Ilas, respectiv, Boldor si Cojocaru.

Asadar, 3-2 si CFR e medalia de bronz a CN de futsal, dupa ce cu nu prea multi ani in urma Informatica reusea chiar aurul!