Timisoara invinge Olomuc in etapa a doua din Alpe Adria Cup

TIMISOARA. Prestație solida a elevilor lui Dragan Petricevic in runda a doua din Alpe Adria Cup. Gruparea banateana s-a impus dupa un meci echilibrat, in special datorita evolutiei din partea secunda.

Timisorenii au pierdut la un punct diferenta primul sfert al intalnirii, iar la pauza mare scorul de pe tabela era egal, 43-43.

In partea a doua echilibrul s-a pastrat, insa banatenii s-au aparat mai exact si au fost mai siguri in faza de finalizare, iar in cele din urma s-au impus cu 85 – 76.

Cel mai bun marcator pentru SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timisoara a fost Dimitriejevic, autor a 21 de puncte, urmat de Mirkovic, cu 16, si Kesar cu 13. Restul punctelor au fost semnate de Scott-Grayson – 11, Mitrovic 10, Nasturescu – 8 si Lazar – 6.

Urmatorul meci in Alpe Adria Cup pentru baietii lui Dragan Petricevic este prrogramat in 7 noiembrie, tot pe teren propriu, cu Geosan Kolin.
Pana la acel duel, banatenii vor juca in campionat, in deplasare, impotriva lui CSO Voluntari.