‘Studentii’ de la Universitatea de Vest invinsi de Stiinta Baia Mare. Timisorenii au facut cel mai slab set al sezonului

TIMISOARA. Cu toate ca in turul campionatului reusea sa castige primul set din acest sezon in fata Stiintei Baia Mare, prim divizionara de volei masculin nu a obtinut mai mult in partida retur din Maramures.

Baimarenii au avut nevoie de mai putin de o ora pentru a se impune in fata timisorenilor. Primul set a revenit gazdelor, dupa numai 19 minute, cu scorul de 25-18.

Al doilea act a fost cel mai scurt al intalnirii. A durat doar 17 minute si in acelasi timp a fost si cel in care banatenii au inscris cele mai putine puncte din acest sezon, doar 9.

In ultima repriza a partidei, banatenii au si condus o data la inceput de set, insa gazdele au revenit si au reusit sa se impuna dupa alte 20 de minute cu 25-14. Cel mai bun realizator al echipei timisorene a fost Robert Virlan, autor a 12 puncte

In runda viitoare, programata la finalul acestei saptamani, voleibalistii pregatiti de Sorin Schiesz vor juca pe teren propriu impotriva lui SCM Zalau.