Start slab in play-out. Dumbravita invinsa de Alexandria, dupa ce a deschis scorul

TIMIS. CSC Dumbravita incepe play-out-ul ligii secunde la fel ca pe cel din editia precedenta de campionat, cu un esec in deplasare, si tot la doua goluri diferenta.

Duelul cu CSM Alexandria a fost unul echilibrat in prima parte, fara mari ocazii de gol. Totusi, timisenii au fost cei care au ‘dezghetat’ tabela in minutul 39, cand Bruce Nortey l-a driblat si pe portarul teleormanean Balauru si a trimis in poarta. A fost a doua reusita din acest sezon a fotbalistului imprumutat de la UTA.

Bucuria timiseana a durat doar 2 minute. La atacul Alexandriei, Alberto Calin a trimis o minge printre fotbalistii timiseni, balonul a ajuns la Stefan Cana, care a trimis in plasa pe sub Toroc. 1-1 a fost si scorul pauzei.
La 11 minute de la reluare gazdele au preluat conducerea. Acelasi Alberto Calin a trimis un balon spre Geani Cretu, iar acesta l-a invins pe Toroc si a facut 2-1.

Scorul final a fost stabilit de omul care a pasat la primele doua reusite ale Alexandriei, Alberto Calin, cel care in minutul 77 a punctat cu un sut din afara careului.

Astfel, CSC Dumbravita incepe play-out-ul cu un esec, iar in runda viitoare echipa timiseana va primi vizita lui CSM Resita, grupare cxare a incheiat la egalitate disputa de acasa cu Unirea Dej, 1-1.