Spectacol total la a 4-a editie a Cupei Romaniei VTM de raliu disputata in judetul Timis

TIMIS. Localitatea Nadrag a fost polul de atractie pentru iubitorii sportului cu motor in weekend. Pe un traseu de exceptie amenajat special de CJT si de administratia locala, pilotii s-au simtit excelent pe traseul de viteza in coasta si au facut deliciul publicului, prezent in numar mare la aceasta competitie deosebita.

Cei de la drift au incantat si ei prezenta cu un spectacol deosebit, iar micutii campioni timiseni de la karting s-au descurcat si ei foarte bine, chiar daca traseul a fost dificil.

Mircea Samuil a fost marele castigator al competitiei de la Nadrag, iar la echipe s-au impus cei de la Timisoara Rally Team, insa toti concurentii trebuie felicitati pentru spectacolul oferit. Demna de mentionat este si performanta juniorului Preunca Mihai de la Timisoara Rally Team care, la general, s-a clasat pe locul 4, la doar 1 secunda de podium!

OPEN: Locul 1 – Mircea Samuil, Locul 2 – Cimpoca Nicolas, Locul 3 – Rabusanu Doru
Clasa 1: Locul 1 – Mircea Samuil, Locul 2 – Giurisici Marius, Locul 3 -Buturean Gigi
Clasa 2: Locul 1 – Alin Lazar, Locul 2 – Lung Cristian Locul 3 – Orpinesc Cosmin
Clasa 3: Locul 1 – Cimpoca Nicolas, Locul 2 – Rabusanu Doru
Echipe: Locul 1 – Timisoara Rally Team (Preunca Mihai, Marius Giurisici, Preunca Daniel, Linca Alin, Mihoc Sorin, Petenchea Daniel)
Juniori: Locul 1 – Mihai Preunca
Clasa M: locul 1 – Gaiu Claudiu
DriftTimShow: Cotut Raul – Tirla Sergiu – Marcovici Adrian
KartTimShow: Nagy Victor – Koenig Eduardo