Scorul campionatului pentru CFR Timisoara. Banatenii au invins cu 15-2 Clujana Cluj

TIMISOARA. CFR Timisoara a obtinut a noua victorie a sezonului in prima liga de fotbal in sala, in acelasi timp si cea mai clara pentru formatia timisoreana.

Banatenii au deschis scorul dupa numai 37 de secunde prin Mihnea Toader, iar Nastai a facut 2-0 in minutul 3. A urmat reusita lui Patrick Peter, prima a sa in Liga Nationala de futsal. Pana la pauza clujeanul Nemes si-a trimis balonul in propria poarta, iar Grosu a stabilit scorul primei parti, 5-0.

Timisorenii au continuat sa faca spectacol in partea a doua, cand au mai punctat de alte 10 ori. Mihnea Toader a inscris un hattrick, Nastai, Nemitanu si Grosu au reusit cate o dubla, iar Dan Denis a inscris o data. Golurile clujene au fost reusite de Razvna Gasca, si astfel s-a incheiat 15-2.

Pentru CFR Timsoara urmatorul meci este intalnirea din Cupa Romaniei cu Autobergamo Deva, iar in campionat va mai juca in 12 martie, in deplasare, cu United Galati.