Scor de maidan. CFR Timisoara da cu drag 16 goluri in prima liga la futsal

TIMISOARA. Debut perfect de campionat pentru CFR Timisoara in prima liga de futsal. Dupa patru victorii, in primele patru runde, a urmat si a cincea, duminica, in Sala Constantin Jude. A fost 16-3 pentru gazde in meciul cu Soimii Simand, nou-promovata din judetul Arad.

Emotii au fost doar cateva minute, timp in care oaspetii au reusit sa deschida scorul. „Suparati” parca pe golul incasat, ceferistii au dat drumul la joc si nu s-au mai oprit. A fost 8-1 la pauza si in partea secunda s-a mers pe aceleasi coordonate. S-a incheiat 16-3, acel 16 fiind un record in acest sezon la goluri marcate intr-o singura partida.

Pentru amfitrioni au marcat: Gabriel Henrique-5, Anderson da Silva-4, Mihnea Toader-2, Wellington-2, George David-1, Andrei Grosu-1, Andrei Buhaceanu-1, in timp ce pentru vizitatori, golurile au fost inscrise de Cordos.

CFR are astfel 15 puncte si urca pe primul loc, cel putin pana la finalul etapei, Sepsi fiind cealalta echipa care are in cont doar victorii.

Meci greu pentru banateni in runda urmatoare, cand vor evolua la Deva, cu CSM, o echipa, de asemenea neinvinsa.