SCM Timisoara, spectacol total in Cehia. Victorie cu peste 100 de puncte marcate si calificare in Final 4

TIMISOARA. In Alpe Adria Cup, echipa de baschet a Timisoarei s-a descurcat exceptional si a obtinut a saptea victorie din opt intalniri. Miercuri seara, echipa lui Dragan Petricevic s-a impus cu un neverosimil 107-77 pe terenul celor de la Geosan Kolin si si-a asigurat calificarea in Final 4 cu doua etape ramase de disputat.

Echipa banateana a avut un maxim de 35 de puncte avans in acest joc si a marcat 60 de puncte pana la pauza. Alb-violetii au avut cifre ridicate la toate felurile de aruncari si au impresionat cu cele 14 trite, 9 pana la pauza. A fost o adevarata demonstratie de forta, dar ramane regretul ca in campionat nu s-a putut mai mult. Iata scorurile pe sferturi: 18-30, 18-30, 17-27 si 24-20.

Nikola Gajic si Luka Mitrovic au reusit ambii cate 21 de puncte, Igor Kesar a adunat 16 puncte si Grayson 13. De la gazde, Milenko Veljkovic a marcat 13 puncte.

SCM winsed.swiss Mozzart Bet va disputa urmatorul joc, in campionat, sambata cu CSM Tg. Jiu in ultima runda a sezonului regulat.

Pareri

1. Astia nu sunt in stare sa bata pe nimeni in campionat si voi sunteti excitati de o victorie într-o competitie de doi bani.

2. Înseamnă că cehii ăia au echipa de pitici sau sunt la nivelul Forestei Fălticeni

3. In Alpe Adria Cup nu se aplica regula de a avea minim 2 jucatori romani pe teren.
    Din pacate asta face diferenta fata de campionat, unde rezultatele de anul asta sunt dezamagitoare.