SCM Poli Timisoara, locul 3 la patrulaterul de handbal de la Baia Mare

TIMISOARA. Esec cu Turda, victorie cu Sighisoara. Primele doua teste din aceasta vara, Poli le-a dat cu ocazia unui turneu amical in Maramures.

SCM Politehnica Timisoara a castigat finala mica a patrulaterului din Baia Mare. Alb-violetii au invins CSM Sighisoara, nou-promovata in Liga Nationala, dupa doua reprize cu scor identic, pentru un final de 34-26 (17-13).

Echipa alb-violeta s-a desprins in ultimele zece minute ale primei reprize si apoi s-a detasat categoric, evolund pentru banateni totii jucatorii de pe foaia oficiala.

Marcatori SCM Poli: Ignat, Dumitrescu, Marjanovic – 4, Trif, Szabo, Pribanic – 3, Bran, Rosca, Fenici, Enculescu, Baican – 2, Chira, Bordeanu, Moldovan – 1.

Revenit dupa o lunga perioada de absenta, pivotul Constantin Enculescu a reusit sa inscrie de doua ori.

In prima zi a turneului, Poli a pierdut cu 31-34 partida cu Potaissa Turda, 31-34.