Scandal pe o strada din Timisoara. Barbat incatusat si amendat, dupa un conflict cu iubita

TIMISOARA. Un tânăr de 33 de ani a făcut scandal pe o stradă din Timișoara, Iubita acestuia a fost cea care a sunat la numărul de urgență 112 si a chemat polițiștii să îl liniștească pe bărbat.

CITESTE SI: Procurorii de la Parchetul European Timisoara, perchezitii la o primarie si la spitalul din subordine. Frauda de milioane, bani europeni

La data de 29 mai a.c., în jurul orei 21:20, polițiști din cadrul Secției 2 Urbane Timișoara au fost sesizați, prin apel 112, de către o femeie în vârstă de 32 de ani, cu privire la faptul că concubinul acesteia provoacă scandal în incinta locuinței de pe strada Revoluției, din municipiu. Din primele verificări, a rezultat faptul că este vorba despre un bărbat, de 33 de ani, care ar fi avut un conflict spontan cu femeia”, a transmis IPJ Timiș.

Pentru că bărbatul a refuzat să se legitimeze în fața polițiștilor și a fost agresiv, agenții l-au imobilizat și l-au încătușat, apoi l-au dus la sediul secției.

Polițiștii au întocmit formularul de evaluare pentru emiterea unui ordin de protecție provizoriu, iar în urma analizei acestuia, s-a stabilit că nu sunt întrunite condițiile care să justifice un risc iminent pentru siguranța victimei.Totodată, femeii i-a fost înmânată o cerere privind emiterea ordinului de protecție de către instanța de judecată”, a mai transmis IPJ Timiș.

Totuși, bărbatul a fost amendat pentru provocare de scandal cu suma de 1000 de lei, pentru tulburarea ordinii și liniștii publice cu suma de 500 de lei, precum și pentru adresarea de cuvinte și expresii jignitoare cu suma de 500 de lei.

În continuare, polițiștii monitorizează starea conflictuală.

Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.

    Pareri

  1. Mai mult ca sigur a aflat ca nu este doar iubita lui =))

  2. cand te insori si tu, sa avem si noi femeia noastra?
    🙂