Sansa revansei. CFR Timisoara va infrunta Odorheiu Secuiesc in finala Ligii Elitelor la futsal

TIMISOARA. CFR Timisoara s-a calificat in finala Ligii Elitelor la futsal dupa o victorie muncita in fata Ceahlaului Piatra Neamt.

Prima partea a intalnirii a fost una foarte echilibrata. Cele doua echipe au respectat disciplina tactica si s-au anihilat una pe cealalta, iar la pauza scorul era acelasi de la inceput, 0-0.

Repriza secunda a inceput excelent pentru CFR, care a deschis scorul chiar in primul minut prin Madalin Trion.Pana la final timisorenii au mai punctat o data prin Andrei Buhaceanu, care a stabilit si scorul final si a trimis formatia timisoreana in ultimul act.

Fotbalistii pregatiti de Raul Filimon vor juca duminca, de la ora 15 pentru trofeul de casmpioni nationali impotriva lui FK Odorheiu Secuiesc. Ardelenii au invins in semifinale cu 8-5 pe CFR Drobeta Turnu Severin.
Pentru banateni partida este o revansa, dupa ce in urma cu trei luni au pierdut finala Cupei tot impotriva Odorheiului.