S-au multumit cu putin. Politehnica Timisoara vine cu doar un punct de la Slobozia

TIMISOARA. Se putea mult mai bine, dar polistilor le-a lipsit luciditatea in fata portii adverse. O deplasare dificila, dar foarte accesibila a dus Politehnicii doar un punct la Slobozia, desi trupa viola a fost vioara intai in acest joc, 0-0.

Plecand de pe locul secund si cu multe sperante, baietii lui Dan Alexa au inceput bine jocul, Casado avand o mare ocazie in minutul 4, insa portarul advers a intervenit salvator. Plazonja a fost incomodat apoi in careul advers, dar nu a obtinut nimic. Gazdele au replicat prin Diarra, care a reluat spectaculos pe spate, dar Hindrich s-a opus, respingand in lateral. Suciu de la gazde a tras apoi aproape de vinclu, iar la vestiare s-a intrat cu scorul de la inceputul partidei, 0-0.

Gazdele au mai fost periculoase doar in debutul partii secunde, cand Diarra a trimis balonul foarte aproape de poarta. Politehnica a preluat initiativa si a ramas pana in final in jumatatea adversa. Cioinac a tras din voleu de la 20 de metri aproape de vinclu, apoi Ivanovici a fost periculos cu un balon expediat pe poarta si scos greu de portarul Unirii. In minutul 87, Lazar a vazut al doilea galben si a fost eliminat, dar avantajul omului in plus nu s-a vazut si pe tabela, gazdele aparandu-se disperate pana la ultimul fluier de arbitru. Poli a avut parte si de cateva faze fixe in prelungiri, dar golul izbavitor nu a mai venit. Asadar, 0-0, doua puncte pierdute pentru banateni, care insa raman pe locul secund in Liga 2.

ASU Politehnica: Hindrich – Sofran, Scutaru, Mera (cpt.), Popovici – Cioinac, Casado – Al. Munteanu, Codrea, P. Ivanovici – Plazonja. Au mai jucat: Rus, Axente, Ignea.

1. Am văzut meciul pe Facebook-ul gazdelor…O evoluție apatică,foarte slaba in anumite momente,cu dovadă că în play-off -cu aceasta mentalitate!-Liga 1 va fi doar un vis!Acolo in fata portii e baiul mare,lipsa totala de concentrare!Iar mijlocul pierde foarte usor mingi pe care apărarea singură cu VALOARE tot trebuie să le rezolve!Poate ca Alexa si trupa asta inca nu isi dau seama ca LIGA1 este mai aproape decat oricand!Trebuie doar o trezire urgență!!!

2. Nu ne intereseaza echipa psd timis,Poli a murit mai fratilor,nu mai visati cai verzi pe pereti,chiar daca vor promova in liga 1, veti vedea ca mai mult de 1500 de persoane nu vor merge la meciuri,fiindca in realitate echipa este a celor 4sute de razvratiti,nicidecum a comunitatii..