S-au decis semifinalistele Cupei Romaniei in judetul Timis

TIMIS. S-au incheiat meciurile din sferturile de finala ale Cupei Romaniei la nivelul judetului Timis, intalniri in care aproape toate favoritele de pe hartie s-au calificat in semifinale.

Prima partida, disputata marti, a fost si cea dezechilibarat din punct de vedere valoric. Timisul Sag, liderul al zi al ligii a IV-a, si principala candidata la prezenta in barajul de promovare in liga a III-a, s-a impus fara mari probleme in fata echipei din Cruceni. A fost 5-1 in favoarea Dacian Barza, cu 4 reusite, si Adrian Zaluschi, cu un gol, au trimis Sagul in semifinalele intrecerii knnock-out.
Duelurile de miercuri au fost unele mai echilibrate. CSM Lugoj s-a impus cu 2-1 pe terenul Unirii Sannicolau Mare, toate cele trei goluri fiind inscrise in partea a doua a jocului.

Tot miercuri, Millenium Giarmata a castigat greu, tot cu un gol reusit in repriza a doua, pe terenul celor de la CSC Liebling.

In ultimul sfert de finala s-a inregistrat si o mica surpriza. Gloria Mosnita Noua, echipa de pe locul 12 in Liga a IV-a, a trecut cu 4-1, acasa de CS Comlosu Mare, grupare care ocupa pozitia a VII-a.

Semifinalele Cupei Romaniei se vor juca in 11 si 12 iunie. Cele mai bune echipe din „D”-ul timisean, Sagul si Lugojul se vor intalni in prima semifinala, in timp ce in cea de-a doua dau piept Gloria Mosnita Noua si Millenium Giarmata.