S-a reluat sezonul in liga a III-a. Remiza in deschidere pentru Phoenix Buzias, celelalte echipe din Timis joaca in deplasare

TIMIS. Dupa trei luni de pauza s-au reluat si meciurile din liga a III-a Timis, cu etapa a XVI-a, antepenultima din sezonul regular.

Prima partida s-a disputat la Buzias, acolo unde Phoenix a intalnit Crisul Chisineu Cris. Timisenii au fost cei care au deschis scorul prin Bogdan Nicolescu, in minutul 19. Aradenii au egalat cu 9 minute inainte de pauza prin Andrei Halos, cel care a stabilit astfel si scorul final. Odata cu acest rezultat Crisul ramane pe locul 4, cu 26 de puncte, iar Buziasul este pe 7, cu 16.

Restul primei etape din sezonul de primavara se va disputa sambata, meciurile fiind programate de la ora 15:00.