Romania a egalat Slovenia in minutul 94! Doua jucatoare de la Politehnica Timisoara au fost pe teren

TIMISOARA. Este pauza in Liga 1 Feminina de fotbal, acolo unde Politehnica Timisoara conduce clasamentul cu sase puncte avans. Insa la nationala este agitatie mare pentru ca tricolorele se afla intr-un stagiu de pregatire centralizat, in care sunt programate si doua meciuri amicale.

Asadar, in acest weekend, Romania s-a deplasat in Slovenia unde a intalnit reprezentativa tarii gazda. Dupa un meci intens si echilibrat, partida s-a terminat la egalitate, 1-1. Gazdele au condus la pauza prin reusita lui Milovic, dar Vladulescu a adus egalitatea in minutul 94, cand a urmarit o minge trimisa in trasversala de Carp si a inscris din apropiere, 1-1.

La acest joc au participat si doua jucatoare de la liderul campionatului. Teodora Meluta a fost integralista, iar Bianca Ienovan, golghetera echipei banatene a intrat in partea secunda. Cristina Sucila, cea de-a treia reprezentanta a Politehnicii nu a evoluat in acest joc.

Tricolorele s-au intors la Mogosoaia acolo unde pregatesc si al doilea joc amical, care se disputa marti seara, de la orele 20.30 pe arena Arcul de Triumf. Romania va intalni in acest joc Marocul.