Ripensia Timisoara, egala Craiovei in al treilea test din Turcia

Divizionara secunda Ripensia continua cantonamentul din Antalya, iar duminicai a sustinut a treia partida de verificare pe pamant turcesc.

Daca in primele doua intalniri Ripi a evoluat impotriva unei secund-divizionare din Bulgaria (0-0) si a unei grupari de prima liga din Kosovo (2-0), acum trupa in rosu si galben a primit replica unei formatii de Liga 3, Universitatea Craiova.

Partida a fost echilibrata, s-a jucat deschis, mai ales in partea secunda, cand ambele echipe au avut mai multe sanse de a inscrie. Oltenii au deschis scorul din minutul 19 prin Dragu, iar Ripensia a egalat in minutul 81 prin Popovici. Asadar, remiza intre liderul neinvins din C4 si Ripensia, iar echipa timisoareana va intalni pe 4 februarie FK Kit Go Pehcevo, gruparea din liga secunda macedoneana.

Ripensia: Dobre (min. 46 – Paduraru) – Popa (cpt), Tinc, Tieranu, Benea (min. 43 – Gavrila) – Calin, Burdet – Neagu, Vasluian, Chera – Golda. Cu excepția lui Paduraru si Gavrila, din minutul 58 au intrat si ceilalti jucatori: Paduraru – Macritchii A., Hecsko, Apro, Gavrila – Macritchii V., Stoi – Monea, Sirbu, Ivan – Popovici.