Ripensia da lovitura la Cluj! Echipa din Timisoara invinge Universitatea in minutul 97

TIMISOARA. Putine sunt cuvintele care sa descrie meciul din etapa a 32-a de pe Cluj Arena dintre Universitatea si Ripensia Timisoara. Un joc de o intensitatea incredibila pentru acest esalon, cu doua echipe ce au dat totul pentru victorie. Ocazii imense, controverse, goluri multe, public, dar peste toate un meci de liga secunda de pus in rama. Ripensia a reusit sa castige o intalnire senzationala contra unei echipe ce trage la promovare, si scapa de grijile retrogradarii, 3-2.

Trebuie spus ca Ripi s-a impus meritat, a avut sanse mari, ratari din toate pozitiile, dar si Universitatea a avut oportunitati mari de a trece decisiv in avantaj. Elevii lui Alex Pelici au dat lovitura in minutul 97, Draghici marcand pe contraatac unul din cele mai importante goluri ale formatiei sale din acest sezon.

Au marcat: Gavra (22), Hatiegan (55), respectiv Dumiter (26, 50), Draghici (97).

Ripensia: H. Moldovan – Ad. Popa, Hecsko, Apro, C. Toma (cpt.), Stoi, Burdet, Al. Popovici, Zaluschi, Dumiter, Mansour. Au mai jucat: Anghelina, Draghici.

Ripensia a facut 42 de puncte dupa 32 de runde si este pe locul 9, urmand a juca etapa viitoare cu Aerostar Bacau pe teren propriu.