Rezultat mincinos. CFR Timisoara pierde dupa un meci echilibrat primul joc al semifinalei de futsal

TIMISOARA. Semifinalele Campionatului National de futsal au programat un meci interesant in Sala Constntin Jude, unde CFR Timisoara a intalnit liderul sezonului regulat, United Galati, intr-un joc inceput festiv de legenda fotbalului romanesc Emeric Dembroschi.

Partida a fost extrem de palpitanta si putea aduce un rezultat pozitiv pentru banateni, dar totul s-a sris in ultimul minut al jocului. Pana atunci, prima parte a avut ocazii la ambele parti, dar doar un gol, cand mai erau cateva sceunde Daniel Araujo a marcat dupa o pasa din lovitura libera a lui Pele, 0-1.

In partea a doua, ceferistii s-au aflat aproape de egalare, dar Pele a facut tot din urma unei libere, 0-2. Cand mai erau 6 minute, Mihnea Toader a inscris pentru gazde, iar gazdele erau in joc, 1-2. Cu 59 de secunde ramase, dupa multe ratari, CFR a beneficit de o lovitura de la 10 metri, irosita de Nemitanu. Gazdele au atacat apoi cu portar „inaintas”, dar in loc de golul egalizator, oaspetii au inscris doua goluri in ultimele secunde prin Ignat si Cires, astfel ca scorul a devenit 1-4.

Un scor mincinos, dar pana la urma se intampla des, iar acum Galatiul este foarte aproape de finala mare, iar CFR de cea mica.