Revansa sub Tampa. CSM Lugoj invinge in trei seturi Brasovul

TIMIS. Voleibalistele de la CSM Lugoj au obtinut a zecea victorie din prima liga de volei feminin, a cincea fara set pierdut.

Timisencele au castigat la mare lupta primul set dupa ce gazdele de la Corona Brasov au condus in mare parte din joc si au avut un maxim de 5 puncte avans in mai multe randuri. Timisencele au inceput revenirea la scorul de 19-15 si in cele din urma s-au impus 25-23.

In actul al doilea, ambele echipe au condus pe rand pe trabela, fara ca vreuna sa se desprinda la mai mult de trei puncte. In cene din urma, CSM Lugoj l-a castigat si pe acesta, 25-19.

In setul al treilea, gazdele au luat primul punct, dupa care Lugojul a egalat si a preluat controlul. Timisencele au dominat jocul si in cele din urma s-au impus cu 25-15.

Astfel, CSM Lugoj ajunge la 10 victorii in acest campionat, jumatate dn ele la 0, iar in runda care urmeaza va intalni acasa pe Dinamo.