Revansa! Romania bate Serbia la futsal, chiar in Timisoara

Futsal de inalta calitate in sala Constantin Jude. Si e vorba despre viitor. Nationala Romaniei si a Serbiei, ambele sub 19 ani, au jucat in Timisoara al doilea meci in doua zile pentru a-si masura fortele inaintea unor competitii oficiale. Daca in tara vecina, tinerii plavi s-au impus miercuri cu 4-2, iata ca tricolorii si-au luat revansa la Timisoara, joi.

CITESTE SI: Se fac angajari la Societatea de Transport Public Timisoara. Sunt disponibile peste 50 de posturi si nu e nevoie de specializare. Oamenii vor fi scoliti la STPT

Asadar, dupa 40 de minute de futsal de calitate, Romania Under 19 ani a trecut de selectionata similara a Serbiei cu 5-1. Razbunare dulce, desi meciul a fost mult mai echilibrat, iar la pauza tabela arata doar 1-1.

Informatica Timisoara, campioana Romaniei la futsal, a avut trei jucatori la lot. Portarul Teddy Lungu a evoluat o repriza, Nastai a jucat foarte bine, iar Gavrila a fost unul din cei mai buni sportivi de pe teren, el marcand si ultimele doua goluri ale partidei, practic cele care au stabilit scorul final, 5-1.

Teste utile pentru elevii lui Endre Kacso, care arata ca echipa de sub 19 ani a Romaniei se poate bate de la egal la egal cu marile fortei ale Europei din acest domeniu.

In alta ordine de idei, campioana Informatica disputa urmatorul meci, jocul din runda a III-a, la Deva, cu Autobergamo, intr-un duel clasic al campionatului, pe 30 octombrie, de la ora 18.00.