Repetitie pentru baraj! ASU Poli Timisoara a spulberat Fagetul

TIMISOARA. Premiantii Ligii 4 Timis si-au respectat blazonul si cu ocazia penultimei etape a campionatului, care a coincis cu ultimul joc pe teren propriu al alb-violetilor. Intr-o atmosfera de vacanta, Poli s-a distrat cu Flacara Faget si a aratat ca poate marca de cate ori doreste.

Budur a deschis scorul in minutul 12, dupa care golgheterul echipei Tavi Draghici si-a trecut in cont o tripla in zece minute. Violetii nu si-au incheiat recitalul din prima parte, Filimon si Budur ducand scorul la unul de tenis in 45 de minute, 6-0!

In partea secunda, Tofei a redus din handicap pentru vizitatori, dupa care Budur a refacut diferenta de sase goluri. Draghici a mai punctat de doua ori pe final, din lovituta de pedeapsa iar apoi elegant, pe contraatac, iar partida s-a incheiat cu scorul de 9-1, scor ce a amintit de prima deplasare a violetilor din D, 9-2, chiar la Faget in fata unei tribuni arhipline.

Victorie clara pentru elevii lui Sorin Brindescu, acesta dand astazi ocazia sa joace si jucatorilor care au evoluat mai putin in acest sezon. Poli inchide sezonul sambata, dupa care va ramane in ‚priza’ pentru barajul de accedere in Liga a III-a, care se va disputa tur/retur in acesta luna.