Remiza pentru Ripensia Timisoara in primul amical al iernii. Urmeaza testul cu Deva

TIMISOARA. Ripensia Timisoara a incheiat la egalitate, 2-2, meciul amical cu echipa de pe locul 5 din Liga a IV-a Timis, CS Comlosu Mare, dupa ce a fost condusa la pauza.

Ripensia a trimis in teren toti jucatorii pe care staff-ul tehnic i-a avut la dispozitie, de la mneci lispid tocmai principalul Florin Fabian, care este racit.

Gruparea din judet a deschis scorul in ultimul minut al primei parti, prin Barza, insa avantajul a ramas pe tabela doar 5 minute, Stoica reusind sa inscrie primul gol din acest an al ros-galbenilor.

10 minute mai tarziu Ripensia a preluat conducerea prin reusita lui Tudor Calin, revenit in aceasta iarna de la UTA. CS Comlosu Mare a obtinut egalarea in minutul 72, cand Radu a profitat de o eroare a tanarului portar Brasoveanu si a trimis in plasa portii timisorene.

In prima repriza, Ripensia a folosit urmatoarea formula: Dobre-Sturzu (min.45, Morariu), Tieranu, Lalic, Gladun-Stoi, V. Macritchii-Piftor, Ene, Mihart-Golda.

Echipa din repriza secunda: Brasoveanu-Morariu, Mario Diaconescu (junior, provenit de la Horezu), Rogac, Fridrich-Calin, Vidrasan-Careba, Stoica, Ivancevic-Golda (min. 70, Ernest).

Ripensia va disputa al doilea meci amical in weekend-ul viitor, in deplasare, cu gruparea CSM Deva, formatie ce ocupa locul al doilea in seria a VII-a din Liga a III-a.