RCM Timisoara isi respecta blazonul: rugbystii timisoreni s-au impus cu 30-25 (10-20) la Bucuresti, in fata Stelei

Desi meciul era uunul lipsit de miza, atat Timisoara cat si Steaua fiind calificate in play-off, trupa lui Chester Williams a mers in Bucuresti la victorie si a obtinut in cele din urma 4 puncte.

Steaua a fost cea care a deschis scorul prin Dumbrava(3-0), dar timisorenii au fost cei care au dominat pana la jumatatea reprizei secunde. Calafeteanu de doua ori din lovitura de pedeapsa si eseurile lui Kinikinilau si Rus, ambele transformate de acelasi Calafeteanu au adus punctele din prima repriza ale timisorenilor.