Puncte pierdute prosteste! ACS Poli Timisoara a avut meciul cu Braila in mana, dar a obtinut doar un punct

TIMISOARA. ACS Poli Timisoara si Dacia Unirea Braila au terminat la egalitate in penultimul joc al rundei a doua din liga secunda. Dupa un joc destul de slab, in fata doar a putin peste 100 de oameni, tabela a „inghetat” la 2-2.

Prima repriza a fost nerecomandata celor care doresc sa vada fotbal de calitate. Faze putine de poarta, greseli cu duimul si un singur sut pe spatiul portii. Si acela venit dupa un penalty mai mult decat discutabil, primit de banateni in minutul 35. Draghici a transformat cu ajutorul barei si a stabilit scorul la pauza, 1-0.

Repriza secunda s-a mai animat, dar la acest lucru au contribuit tot greselile. La una din putinele faze cursive de joc, Birnoi a profitat de pasa lui Popovici si a inscris din 18 metri cu un sut plasat pentru 2-0. Se parea ca victoria banatenilor este antamata dupa aceste 60 de minute, dar doar in 120 de secunde soarta partidei s-a schimbat radical. Dupa ce banatenii au pierdut o minge usor in propria jumatate, balonul a ajuns la camerunezul Berbey, care a redus din handicap. Imediat dupa, o centrare spre careul violetilor este intampinata cu un luft incredibil de portarul Curileac, iar Raul Vitan a ramas cu poarta goala si a egalat, 2-2.

Pana la final, gazdele au cautat victoria, dar nu au mai gasit drumul spre gol. Asadar, ACS Poli, cu o ehipa slaba, a remizat contra unei formatii chiar mai slabe, Braila, 2-2.

ACS Poli: Curileac (c) – Motreanu, Bocsan, Dumbrava, Podina, Harut, Codrea, Popovici, Birnoi, Velcota, Draghici. Au mai jucat: Opoku, Padurariu. Antrenor: Ionel Ganea.

Dacia Unirea Braila: Avram (c) – Nita, Hamza, Merville, Hampea, Yuefeng, Plesa, Maxim, Calu, Vitan, Berbey. Au mai jucat: Cotet, Stanescu, Ichim. Antrenor: Gheorghe Barbu.

1. Sa conduci cu 2 zero și sa faci meci egal? Depinde de antrenor in proporție de 75 la suta.

2. pe IDIOTUL de curileac puneti-l sa spuna adevarul:cat malai a incasat pe langa cele doua goluri!!!!!!Si mars afara din echipa,vanzator nenorocit!!!