Punct muncit in Baragan. Poli Timisoara a obtinut o remiza la Slobozia

TIMISOARA. Unirea Slobozia si Poli Timisoara au terminat duminica la egalitate, scor 0-0, dupa o evolutie per ansamblu destul de modesta. Scopul scuza pana la urma mijloacele, alb-violetii avand nevoie de orice punct/e pentru a iesi din zona dezastruoasa in care se afla.

In prima parte, chiar daca gazdele au avut un plus la posesie, ocaziile mari au apartinut timisorenilor. Patrick Popescu a fost periculos in minutul 18, dar sutul sau nu i-a pus probleme fostuui jucator al Timisoarei, Mario Contra. In minutul 42, Poli a avut chiar o dubla ocazie prin Oanea, care nu a reuist sa inscrie din doua incercari.

In partea secunda, ex-ripensistul Golda a fost aproape de gol pentru gazde, in timp ce oaspetii au prestat un joc de asteptare si nu au mai pus multe probleme in ofensiva. 0-0 si ambele echipe s-au multumit pana la urma cu un punct, insa Unirea ramane in lupta pentru play-off, iar Poli in cea pentru evitarea retrogradarii.

Pe scena improvizata din pestera, au concertat nume sonore din arealul muzicii clasice, jazz, blues, rock sau electronice.

1. Saracii, sunt total paraleli cu fotbalul, in Liga 3 nu ar fi fost in primele 10 din clasament!