Primul meci pe care ASU Politenica nu il castiga in amicale. Egal cu un adversar cunoscut

TIMISOARA. Echipa suporterilor a intalnit miercuri intr-un meci amical un adversar de traditie, inca de pe vremea cand cele doua jucau in Liga a IV-a, CS Ghiroda.

Intre timp, Politehnica a ajuns in Liga 2, dar si ghirodenii au urcat mai sus, pana in liga a III-a. Un punct comun al celor doua echipe este antrenorul Paul Codrea, care a pregatit atat gruparea viola, cat si pe cea de la marginea Timisoarei, in mai multe mandate, inclusiv acum.

Baietii in ghete veneau dupa o serie de trei victorii la scor, ultima, 7-1 cu o echipa mai bine clasata decat Ghiroda, in C4, Millenium Giarmata. Totusi, astazi cele doua echipe au incheiat nedecis, 1-1, dupa ce si la pauza scorul a aratat egalitate, 0-0.

Ghiroda a deschis scorul de la punctul cu var, iar Politehnica a egalat printr-un varf din Paraguay, Alvarenga, care a mai marcat si in precedentul joc. Acesta se afla in probe la echipa timisoareana, la fel ca brazilianul Lucas Fabricio, un mijlocas stanga, ce poate evolua si ca varf.

ASU Politehnica mai are de jucat 4 amicale

ASU Poli, prima repriza: Munteanu, Mera, Scutaru, Chereches, Ignea, B. Vasile, Manea, M. Ene, Schieb, Cr. Ene, Plamada.

ASU Poli, a doua repriza: Murariu, Plamada, Mera, Coada, Cojocaru, Manea, Ignea, Vidrasan, Schieb, Cr. Ene, Alvarenga. Au mai jucat: Kiala si Lucas.