Prima victorie in deplasare se lasa inca asteptata! ACS Poli a remizat la Dragasani cu Damila Maciuca

Trei meciuri in deplasare, trei egaluri pentru ACS Poli. Dupa 2-2 la Mioveni, grupare timisoreana a inregistrat doua remize albe in ultimele doua jocuri pe teren strain, cu cele doua echipe aflate in fruntea clasamentului seriei, Corona Brasov respecativ Damila Maciuca.
Partida disputata duminica la Dragasani intre Damila si gruparea timisoreana nu a fost una lipsita de ocazii, dar nici una dintre cele doua echipe nu au reusit sa puncteze. Gazdele au avut cea mai mare ocazie a primei reprize prin Melcea care centrat bine in fata portii timisorenilor, mingea l-a depasit pe Kirev, dar Adrian Popa(32) nu au reusit sa inscrie. Nici atacantul banatenilor, Cristian Boldea(30) nu a fost mai ispirat, sutul sau trecand pe langa poarta celor de la Damila Maciuca. Ca si in meciul cu Corona, ACS Poli a controlat ostilitatile in ultima parte a jocului insa, la fel ca la Brasov, banatenii nu au reusit sa gaseasca drumul spre gol, desi acelasi Boldea putea sa dea lovitura in minutele de prelungire cand a sutat putin pe langa vinclu.
ACS Poli a evoluat in urmatoarea formula: Kirev – Redzepi, Petrovic, Seroni, Marcovic – Goge, Poparadu, Dobricean (Trandu, 61), Balace – Boldea, S. Szekely (Bostina, 75).
In urma acestei etape ACS Poli coboara pe locul patru in clasament, iar saptamana viitoare va intalni pe teren propriu, Luceafarul Oradea, ocupanta locului 8.