Phoenix Buzias, pas mare spre Liga a III-a. Campioana Timisului a castigat meciul tur cu Turceniul

TIMIS. Phoenix Buzias este la 90 de minute de o promovare istorica in Liga a III-a, dupa partida tur disputata pe stadionul Tineretului din Lugoj.

CITESTE SI: Timisorenii chemati in strada. Mars de protest cu masinile prin oras impotriva preturilor la benzina si motorina. Cele 4 locuri in care sunt asteptati soferii

Duelul cu CSO Turceni a fost unul echilibrat, insa la pauza timisenii conduceau cu 1-0, dupa reusita semnata de Alexandru Birau.

Repriza secunda s-a desfasurat pe aceleasi coordonate, cu timisenii la conducerea ostilitatilor. Banatenii au reusit insa sa puncteze o singura data, autorul golului fiind Brian Filimon. De asemenea, baietii lui Sorin Tomos au ratat si o lovitura de la 11 metri, in ultimul minut de joc regulamentar prin Madalin Stancu.

Lupta pentru un loc in liga a III-a nu s-a incheiat. Returul acestei intalniri este programat peste o saptamana pe terenul gorjenilor.