
TIMIȘOARA. La prima probă din cadul Evaluării Naționale, cea de Limba și Literatura Română, peste 100 de absolvenți de clasa a VIII-a au lipsit, potrivit datelor prezentate de Inspectoratul Școlar.
S-au înscris la Evaluarea Națională 5.210 absolvenți, iar dintre aceștia, 5.079 s-au prezentat la prima probă, cea de luni.
Potrivit ISJ Timiș, 131 de elevi au absentat de la Evaluarea Națională.
Niciun candidat nu a fost eliminat din examen.
Miercuri, în 24 iunie va avea loc următoarea probă, la Matematică, la Evaluarea Națională.
Foto: Arhivă
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected], pe FB sau pe contul nostru de Instagram!