Parcurs perfect in prima liga de futsal. CFR Timisoara castiga la Deva si egaleaza liderul

TIMISOARA. Spectacol facut de CFR Timisoara in deplasare cu West Deva, o partida cu 10 goluri, dintre care 9 reusite de fotbalistii lui Robert Lupu.

CITESTE SI: Primaria merge si anul acesta pe noua traditie. Targul de Craciun se deschide iarasi inainte de 1 Decembrie la Timisoara. Au inceput inscrierile comerciantilor de la casute

Timisorenii au punctat de doua ori dupa jumatatea primei parti prin capitanul Valentin Ilas, pentru ca pana la pauza sa mai inscrie George David, cel care sezonul trecut a petrecut o jumatate de campionat in tricoul lui West Deva.

Oaspetii au inceput tare si repriza secunda. Mai intai Mihnea Toader a facut 0 – 4, pentru ca apoi George David, acelasi Toader si Anderson da Silva sa duca scorul la 0-7. Gazdele au raspuns cu o reusita a lui Darius Puscas, pentru ca doua minute mai tarziu Mihnea Toader sa isi trimita balonul in propria poarta, iar scorul era 2-7.

Ultimul gol al intalnirii a venit cu 3 minute de final, cand Mihnea Toader s-a revansat pentru eroarea de mai devreme si a stabilit rezultatul final, 2-8.

Odata cu aceasta victorie, CFR Timisoara ajunge la 12 puncte si egaleaza liderul la zi, Sepsi. In runda viitoare, formatia pregatita de Robert Lupu va juca pe teren propriu impotriva Soimilor Simand.