O noua victorie pentru Ripensia Timisoara! Galben-rosii s-au impus cu 4-0 in deplasare la Dinias

”Ripi” continua parcursul fara greseala in liga a VI-a. Trupa pregatita de Suciu si Olariu este lider in seria I a Campionatului Municipal cu numar maxim de puncte dupa patru etape.
Galben-rosii si-au trecut sambata in cont inca trei puncte dupa ce s-au impus in deplasare in fata echipei Diniasanca II. Golgheterul echipei timisorene, Adrian Boghian, cu 8 goluri marcate in primele trei etape s-a aflat in prim plan si la meciul de la Dinias. Atacantul Ripensiei a marcat un gol si si-a adus contributia la celelalte trei reusite ale lui ”Ripi”.
Ca si in meciurile antrerioare echipa pregatita de Suciu si Olariu a deschis rapid scorul. Muresan si Petrisor au semnat reusitele galben-rosilor din prima repriza, ambii fiind serviti de Boghian. Atacantul avea sa-si treaca numele pe lista marcatorilor in partea a doua a jocului(75), pentru ca, cu 10 minute inainte de finalul mecilui tot el sa paseze si pentru Navala, care a inchis tabela la 4-0 pentru Ripensia, cu un sut la coltul lung.
Din echipa timisoreana au lipsit la Dinias, Adrian Popa și Miroslav Nicolin, ultimul recent intors de la Campionatul European de minifotbal fiind menajat de antrenori. Celalalt ”tricolor” din lotul lui ”Ripi”, Costândana, a fost trimis pe teren in repriza secunda a meciului cu Diniasanca.
Ripensia a evoluat in formula: Mercescu – Hota (Mihai), Uzun, Muresan, Pascaleanu – Petrisor (Costandana), Rumega, Michi, Mogos (Navala) – Nichitean, Boghian (Cheveresan).
Galben-rosii vor juca urmatorul meci in campionat, vineri, de la ora 15, pe teren propriu, cu CSS Bega.