O noua victorie pentru ACS Poli in stagiul din Antalya. Echipa timisoreana a invins formatia azera, Khazar Lankaran

Echipa timisoreana continua seria meciurilor de pregatire, in cadrul cantonamentului din Antalya. Dupa ce joi au jucat contra echipei Eyupspor(liga a III-a din Turcia), pe care au invins-o, 1-0, de aceasta data, ACS Poli a intalnit echipa Khazar Lankaran, din Azerbaidjan, in fata careia, trupa lui Velcea s-a impus cu scorul de 2-0.
ACS Poli a inceput meciul de sambata in formula: Coca- Redjepi, Petrovic, Seroni, Marovic- Dobricean, Petre, Poparadu, Nanu- Dina, Boldea, dupa pauza intrand in teren si ceilalti jucatori din lot. Fundasul Seroni a deschis scorul pentru echipa timisoreana, in minutul 51, iar Balace a inchis tabela, in minutul 83.
Urmatorul amical pentru trupa lui Velcea va avea loc pe 31 ianuarie, cand gruparea banateana va intalni tot o echipa din Azerbaidjan, Neftci Baku.