Noutati :

Nume sonore ale sportului profesionist de contact la gala ‘Batalia de pe Bega’, care se va desfasura vineri seara, la Sala Olimpia

23 mai, 2013 - 08:42 PM
Autor: Daniela Surulescu      
Categorie: SPORT
0
Unii dintre cei mai buni sportivi din cadrul promotiei europene de kickboxing&mma Klash -Road to Glory vor urca in ring la Timisoara. Organizatorii le propun celor pasionati de sporturile de contact 6 meciuri de kickboxing, unul de box si 3 partide MMA. „Am programat 10 meciuri de categorii si stiluri diferite, pentru ca noua ne place sportul de contact, in general”, a spus Alex Baciu, organizatorul evenimentului.
Gala de la Timisoara este organizata de clubul Superpro Romania Team in colaborare cu Federatia Romana de Kempo si reuneste nume sonore ale sportului profesionist de contact. Boxerul Tyson Fury (nr 6 la categoria grea) va fi prezent cu aceasta ocazie la Timisoara, la fel ca si Rico Verhoeven – Glory World Series, iar lista continua cu Alviar Lima, Costel Pasnicicuc, dar si cu timisoreanaul Daniel Corbeanu, care va lupta pentru titlul national Klash, la categoria 71 de kg cu Bogdan Imurluc din Bucuresti.
Main-event-ul va fi confruntarea dintre  Razvan Benche si Razvan Ghita pentru titlul Diviziei Klash, categoria grea.
Iata programul galei:
Kickboxing
1. Perviz Abdullaev (Superpro Team Azerrbadjan)  – Alex Petropavloski(Amatto Budokan Bucuresti)- Superfight: -72.5 kg.
2. Costel Pasniciuc (Superpro Team London, UK) – Alin Sava(Somo Kickbox/Superpro Team Timisoara)- Superfight: -75 kg.
3. Miodrag Olar(MetalBox Arad) – Sergiu Toth(Tengu/ Superpro Team Cluj) – Titlul National Klash: -75 kg.
4. Daniel Corbeanu(M Box Club Timisoara) – Bogdan Imurluc( Respect Gym Bucuresti)- Titlul National Klash: -72,5 kg.)
5. Razvan Benche(Tengu/ Superpro Team Cluj) – Razvan Ghita(Academia de Lupte Ciprian Sora Bucuresti) – Titlul Diviziei Klash: categoria grea- – Main Event
6. Alviar Lima(Superpro Team Olanda) – Alexandru Irimia(Amatto Budokan Bucuresti) – Superfight: -76 kg.
Box
7. Hughie Fury (Team Fury Manchester,UK) – Janos Finfera (Team Finfera Ungaria) – Superfight: Categoria grea
MMA
8. Gica Constantin – Marian Bontos(Superfight-75kg)
9. Zsolt Balla( Academia de Lupte & MMA Sandu Lung Olanda) – Szolt Zathureczky(Ungaria)- Superfight: categoria grea
10. Adrian Stoiti(MetalBox Arad) – Catalin Alexuti(Amatto Budokan Bucuresti) – Titlul National Klash: categoria grea

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor