Nu le-a placut in Harghita. CSC Dumbravita, invinsa de echipa din Miercurea Ciuc

TIMISOARA. In etapa a 11-a a Ligii a II-a de fotbal, CSC Dumbravita a suferit un esec sever, in deplasarea de la Miercurea Ciuc. FK Csikszereda s-a impus cu 3-0, diferenta care s-a facut mai ales in repriza a doua, cand banatenii au cazut fizic si psihic.

In prima repriza, Dumbravita a jucat acceptabil, a tinut de balon si si-a creat cateva ocazii bune. De inscris a facut-o insa formatia gazda, in minutul 39, atunci cand pe contraatac, Richard Jelena a deschis scorul.

La inceputul partii secunde, Cosmin Stan a schimbat liniile, dar jucatorii introdusi nu au adus un plus in jocul echipei, astfel ca gazdele au prins curaj, iar Jelena a marcat din nou, in minuttul 60. Lorant Kovacs a inscris si el din 15 metri in minutul 72, iar 3-0 a aratat pana la urma diferena dintre cele doua echipe.

Dumbravita vine acasa dupa o saptamana istovitoare, petrecuta la Bucuresti si in Harghita, iar in runda viitoare va evolua tot afara, la Brasov.

CSC Dumbravita (antrenor Cosmin Stan): Miklos – Bura-Kot (65, Ungureanu), Zurbagiu (cpt.), C. Toma – Tismonar (46, Olaru), Tanase, Martinov, L. Bodri, T. Bodri (46, Ghinescu) – Paulevici, Pascalau (46, Grancea).