Nu a fost loc de surprize. Handbalistii de la Poli Timisoara au pierdut duelul cu Dinamo

TIMISOARA. Penultimul joc al prim-divizionarei de handbal masculin SCM Timisoara a insemnat un nou esec. Al 14-lea din totalul de 27 de partide. Poli a jucat de la egal la egal cu Dinamo, deja campioana, dar trupa bucuresteana s-a impus in cele din urma lejer, 28-22.

Alb-violetii au avut un start excelent de joc si s-au dus la 4-1, ramanand in fata aproape pe durata intregii primei reprize, 10-8. Bucurestenii au avut insa un final de repriza bun si au intrat la vestiare cu 14-12.

In partea secunda, banatenii au ramas aproape, reusind sa si egaleze la 17. Au urmat insa cateva minute excelente ale echipei Dinamo, care s-a desprins repede, 25-18, meciul fiind jucat din minutul 51. S-a terminat 28-22 si Poli mai are de disputat un singur joc, marti cu Suceava, dar indiferent de rezultat va ramane pe locul 9, unul extrem de dezamagitor. Cei mai buni oameni ai echipei pregatite de Vlad Caba au fost Marius Sadoveac – 8 goluri si portughezul Barros – 4 goluri.

Alb-violetii se pot insa revansa in Cupa Romaniei, competitie pe care au castigat-o in urma cu doua sezoane. Poli va evolua in primul meci cu Pitestiul si apoi cel mai probabil cu invingatoarea dintre Buzau si Iasi.