Nicio surpriza pe Dunare! ACS Poli Timisoara pierde in fata campioanei

TIMISOARA. Duel intre doua echipe necajite. Campioana Astra nu a batut pe nimeni in trei runde anterioare, in timp ce ACS Poli, cu doua esecuri la activ si -14 la pasiv are o situatie disperata!

Meciul nu a fost de un nivel foarte ridicat, nici nu avea cum, insa nici nu a fost foarte slab, jocul fiind peste altele care s-au disputat pana acum in prima liga! Astra s-a impus cu 3-1, diferenta fiind facuta… dupa doua lovituri de pedeapsa acordate lejer de arbitru si transformate de Cristi Sapunaru, unul in minutul 9, iar al doilea in minutul 74. Croitoru a redus din diferenta in minutul 77, transformand perfect o libera de la 18 metri, iar Daniel Niculae inchizand tabela in prelungiri!

Ambele echipe au mai avut si alte ocazii de gol, gazdele prin Niculae si mai ales Texeira, iar oaspetii prin Elek si Canu, care a fost foarte aproape de un gol egalizator de 2-2 in minutul 80.

Una peste alta nimic nou sub soare, iar pronosticul specialistilor s-a indeplinit, victorie Astra!

ACS Poli: Straton – Scutaru, Cânu, Şeroni, Vadrariu, Artean, Cârstocea, Bărbuţ, Croitoru, Vraciu, Elek. Au mai jucat: Sorescu, Popovici, Mailat