Nicio surpriza! BC Timisoara pierde cu Craiova, acasa

TIMISOARA. Al treilea meci, a treia infrangere. Nicio surpriza din partea unei echipe lasate de izbeliste, dar niciun esec la scor. BCT a pierdut decent in fata unei echipe puternice, SCMU Craiova, 63-74!

Meciul a fost rezolvat in prima repriza de olteni, care au profitat de degringolada din echipa amfitrionilor. 46-24 conduceau „juvetii”, insa gazdele au avut puterea sa joace altceva in partea secunda, castigand ambele sferturi, insuficient pentru a obtine insa prima victorie.

Superiori la toate capitolele, SCMU Craiova s-a impus conform calculului hartiei, 74-63, Bozovic reusind 20 de puncte si 11 recuperari, iar Burlacu 16 puncte.

De la violeti, Dalibor Dapa a adunat 14 puncte din 8 recuperari, iar Smith, 13 cu 5.