Nici prea prea, nici foarte foarte. Adversar dificil, dar nu imposibil pentru SCM OHMA Timisoara in sferturile Cupei Romaniei

TIMISOARA. La sediul Federatiei Romane de Baschet a avut loc tragerea la sorti pentru meciurile din cadrul sferturilor de finala a Cupei Romaniei de Baschet Masculin, editia 2021-2022. Echipa Timisoarei a ajuns in aceasta faza dupa ce a trecut in optimi cu o dubla victorie de Miercurea Ciuc.

In prezenta conducerii FRB si a reprezentantilor cluburilor din LNBM a fost efectuata tragerea la sorti pentru CRBM, rezultand urmatoarele dispute:

ABC Athletic Neptun Constanta – CSM Galati
SCM OHMA Timisoara – SCM U Craiova
Dinamo Bucuresti – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca
CSM Tg. Jiu / CSO Voluntari – BC CSU Sibiu

Restanta dintre CSO Voluntari si CSM Tg. Jiu, contand pentru faza inaugurala a CRBM se va juca in data de 20.12.2021, in tur ilfovenii impunandu-se in deplasare cu scorul de 92-66.

Reamintim ca disputele din cadrul sferturilor de finala se joaca in sistem tur/retur, in perioada 27-30 decembrie 2021.

Invingatoarele din sferturile de finala avanseaza in cadrul FINAL 4 CRBM, turneul final urmand sa sa dispute in perioada 17-19 februarie 2022.

Astfel, SCM OHMA Timisoara va intalni de 3 ori, in 12 zile. Cele doua echipe urmeaza sa se infrunte si in campionat in 18 decembrie.