Nici acum. Dumbravita, doar remiza in partida cu Viitorul Pandurii

TIMISOARA. CSC Dumbravita a terminat la egalitate, 1-1 (1-1), partida disputata acasa, dar la Ghiroda, meciul cu Pandurii Tg. Jiu. In acest moment, banatenii au doua remize si un esec, iar gorjenii trei rezultate de egalitate si o inframgere.

A fost un meci destul de intens, s-a jucat tare, s-a pus „piciorul” dar, in cele din urma, s-a terminat la egalitate. Al doilea meci in care dumbravitenii deschid scorul, dar nu pot castiga.

Banatenii au inceput excelent jocul si, la prima faza, nu era nici minutul 2, Zurbagiu a pus exelent „capul” la o lovitura libera batuta bine de Zaluschi, 1-0. Gazdele au ramas in atac, iar Ghinescu a trecut pe langa dublarea avantajului, sutul lui fiind respins in extremis de portarul advers. Cu trecerea timpului, oaspetii au prins curaj si au devenit periculosi in atac. Dupa o sansa irosita de Mrsulja, oaspetii au primit penalty la un presupus contact intre portarul Trifon si Popa. Brinzan a executat sigur si a egalat, 1-1, in minutul 33, acelasi jucator avand si ultima ocazie a primei parti.

In repriza a doua s-a jucat pe contre, cu ambele echipe avand perioade cand au fost mai bune. Gazdele au atacat mai mult, dar nu au avut solutii bune la finalizare. Asdar, inca doua puncte pierdute de Dumbravita, care incepe mai greu campionatul decat anul trecut.

CSC Dumbravita: Trifon – Tismonar (Tanase 46′), Tieranu, Zurbagiu (cpt.), Ghinescu (Gladun 46′) – Cibi (Amariei 46′), Salhi – Paulevici, Zaluschi (Martinov 70′), A. Toroc – Plokhotnyuk (Nortey 77′).