Mai rau ca-n curtea scolii. CFR Timisoara a invins la un scor astronomic Soimii Simand: 13-1

TIMISOARA. CFR isi continua marsul de forta in liga secunda de futsal. Dupa ce in primul lor meci din istorie, feroviarii au invins cu 6-0 Metropolitan Isalnita, astazi a fost si mai bine. CFR a invins Soimii Simand, echipa din judetul Arad, cu 13-1. Exact, 13-1, dupa ce la pauza tabela din Sala Constantin Jude arata „doar” 6-0.

E clar, echipa banateana putea juca direct din prima liga, avand toate „ingredientele”, dar in primul rand o echipa foarte buna, dar Constantin Nedela, unul din initiatorii proiectului „noul CFR” a declarat ca aceasta formatie trebuie sa isi faca toti pasii normali pentru a ajunge in elita.

Experimentatul Florin Matei a deschis scorul dupa… 25 de secunde de la fluierul de start, iar pana la pauza au mai marcat Varlan, Nemitanu, Plopeanu si Toader de doua ori. In partea secunda, Varlan a inscris la 50 de secunde, apoi a punctat Nemitanu, Plopeanu de doua ori, din nou Nemitanu si Matei – dubla, pentru 13 marcate. Marcus a inscris golul de onoare, astfel scorul final a fost 13-1. In cealalta partida a etapei, Isalinta a invins 8-1 West Deva.

Maine, in ultima etapa a turneului de la Timisoara, CFR va evolua contra Devei, iar Simand va intalni Isalnita.