
TIMIȘOARA. Polițiștii și jandarmii au descins, miercuri, la locuințele unor indivizi bănuiți de o lovitură dată lângă Gara de Nord.
CITEȘTE ȘI: Accident în intersecție la Timișoara. Motociclist luat cu salvarea
Operațiunea a avut loc la sfârșitul lui martie. Un bărbat și-a lăsat rucsacul nesupravegheat câteva clipe, iar acestea au fost suficiente pentru ca hoții să acționeze. Au furat un portofel, în care se aflau carduri și suma de 700 de lei, dar au luat și ceasul de mână al victimei. Mai mult, hoții au și folosit cardurile victimei.
Când a văzut că i-au dispărut bunurile, bărbatul a chemat poliția, care a început cercetările. Miercuri după-amiază, oamenii legii au descins la locuințele suspecților.
“În urma activităților desfășurate de polițiști, au fost identificați doi bărbați, de 29 și 36 de ani, bănuiți de comiterea faptelor.
De asemenea, în urma perchezițiilor efectuate, au fost ridicate, în vederea continuării cercetărilor, cinci carduri bancare, documente personale și un ceas.
Bărbatul de 36 de ani a fost reținut pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă.
Cercetările sunt continuate sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Timiș“, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.
***
Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!
Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected], pe FB sau pe contul nostru de Instagram!
Pareri
prostalai. Ce sa faca si ei daca nu pot face incredintari directe, privatizari, OUG-uri cu dedicatie? Pai sa plateasca, aia sa faca. Dar totusi, cat de prost sa fii sa te ocupi de gainarii de-astea in zi de azi, ba sa mai si folosesti cardurile🤡, n-ai nicio sansa sa scapi.