‘Leii’ din Banat peste cei de la Oradea. Echipa de baschet a Timisoarei isi continua seria victoriilor

TIMISOARA. SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara isi continua seria victoriilor si dupa partida cu CSM Oradea. Banatenii au ajuns la 8 victorii in tot atatea meciuri, in toate competitiile.

Primul sfert al intalnirii din etapa a III-a a fost unul care a stat sub semnul echilibrului si s-a incheiat la egalitate, 19-19. Timisoara a fost echipa mai sigura in sfertul al doilea si si-a asigurat la pauza mare un avantaj de 5 puncte, 39 – 34. In ultimele doua sferturi ale intalnirii, cele doua echipe si-au impartit perioadele de dominare. Oradenii au castigat la 2 puncte sfertul al treilea, in timp ce ultimul le-a revenit banatenilor, la 1 punct. S-a incheiat 77-73 in favoarea baietilor pregatiti de Dragan Petricevic, care isi continua parcursul bun din acest start de sezon.

Cel mai bun marcator timisorean a fost Dokovic, cu 18 puncte, Mirkovic a reusit 12, iar Kesar a terminat partida cu 11. Si-au mai trecut numele pe tabela de marcaj Lazar – 10, Gajic – 9, McClellan – 9, Nasturescu – 6 si Petrescu – 2. Gajic s-a mai remarcat si cu 9 recuperari.

In runda viitoare, formatia timisoreana va juca in deplasare impotriva celor de la FC Voluntari.