Leii din Banat continua parcursul fara greseala. SCM OHMA Timisoara, la a noua victorie consecutiva

TIMISOARA. Victorie de senzatie pentru SCM OHMA Timisoara in deplasarea de la Craiova la capatul unei partide spectaculoase, in care ambele echipe au condus pe rand pe tabela.

CITESTE SI: Se inchide complet traficul pe Calea Bogdanestilor, la Timisoara, pana in noiembrie. Se schimba traseul liniei 5. Ultimele imagini de pe santier. Video

Baschetbalistii lui Dragan Petricevic au pierdut primul sfert al intalnirii la diferenta de numai 1 punct, insa au revenit in joc pana la pauza, iar la jumatatea intalnirii aveau avantaj de 8 puncte, 28 – 36.

Partea a doua a jocului a fost una la fel de echilibrata ca prima. Oltenii au castigat sfertul al treilea tot la un punct diferenta si au condus si in ultimul. Victoria a fost decisa in ultimele momente ale intalnitii. Cu 4 secunde ramane pana la finalul intalnirii, Talton a reusit sa recupereze mingea si a trimis-o in cos, aducand cea de-a noua victorie la rand pentru formatia timisoreana.

A fost o victorie grea, obtinuta dupa multa munca si lupta. Felicitari jucatorilor pentru efortul exceptional. Cred ca am meritat aceasta victorie, pentru ca am condus o buna parte din partida si am reusit sa controlam numarul de puncte primite. Craiova este echipa care marcheaza in medie 85 de puncte pe meci, am reusit sa scadem aceasta cifra si consider ca aici a fost cheia succesului. Ne intoarcem acasa, ne odihnim si ne pregatim pentru meciul care urmeaza, restanta de miercuri, cu Voluntari”, a spus la final antrenorul timisorean, Dragan Petricevic.

Cel mai bun marcator timisorean a fost Darios Strong, cu 20 de puncte, in timp ce Mirkovic a reusit 18, iar Olah, 14. Restul punctelor au fost semnate de Gajic – 8, Lilov – 7, Talton – 7.

Duelul cu Voluntariul este programat miercuri de la ora 18, in sala Constantin Jude.