Le-au aratat cine este campioana! RCM Timisoara sa impus categoric, 61-0, in fata echipei CSM Bucuresti! Vezi FOTO!

Trupa lui Chester Williams a reusit nu mai putin de 9 eseuri in fata echipei bucurestene in jocul disputat vineri. Catalin Fercu, cel care a bifat trei reusite pentru banateni a fost desemnat omul meciului.

Nou-venitul Sosene Anesi, fostul component „All Blacks” a fost cel care a deschis balul, inscriind primul eseu, inca din minutul 4. Catalin Fercu, de doua ori, Vasile Rus si Vali Calafeteanu au dus la 5 numarul reusitelor din prima repriza, patru dintre ele fiind si transformate de catre Calafeteanu. Oaspetii nu au reusit sa mercheze nici din cele doua lovituri de pedeapsa de care au beneficiat, astfel ca la pauza campionii aveau deja 33-0 si punctul bonus ofensiv asigurat.
Insa galben-albastrii nu s-au oprit, ci au continuat spectacolul rugbystic si in repriza secunda. Calafeteanu si-a trecut in cont si a doua reusita, Fercu a bifat-o pe a treia, iar nou-venitul Lemeku si capitanul Burcea au culcat si ei balonul in terenul advers. Toate cele patru eseuri au fost transformate de Calafeteanu, Umaga si Conache(2), partida incheindu-se la scorul de 61-0.
Pentru campioni urmeaza o alta partida lejera, miercuri, in deplasare la Dinamo, acolo unde Chester Williams va trimite in teren jucatorii care au evoluat mai putin pana acum, iar la sfarsitul saptamanii viitoare RCM Timisoara va intalni pe teren propriu Universitatea Cluj, in ultimul meci din calificarile pentru play-off.