Informatica Timisoara rateaza la mustata prezenta in Elite Round-ul din UEFA Futsal Champions League

TIMISOARA. Informatica Timisoara a incheiat la egalitate, 1-1, ultimul meci din Main Round-ul UEFA Futsal Champions League in fata polonezilor de la Rekord Bielsko Biala.

CITESTE SI: Mitropolitul Banatului la Referendum: Suntem chemati sa dam marturie despre Dumnezeu. Ce i-a indemnat pe credinciosi in Catedrala din Timisoara Video

Timisorenii au inceput meciul cu polonezii cu o singura schimbare fata de meciul trecut, cu antrenorul Robert Lupu in teren alaturi de Iancu, Stoica, Bondar si Ovsyannikov.

Campionii Poloniei au avut initiativa pe inceput de meci, iar in minutul 5 al intalnirii au si deschis scorul prin Michal Kubik.

Primele ocazii ale banatenilor au venit la jumatatea primei reprize, insa Bondar, de doua ori, si Stoica nu au reusit sa scuture plasa portii lui Nawrat. Partea a doua a reprizei a fost una echilibrata, insa cu timisorenii mai prezenti in apropierea portii poloneze. Banatenii au ratat oportunitati bune prin Araujo, Deco sau Ruxandari, iar la pauza scorul a fost 1-0.

Partea a doua a fost una la fel de echilibrata, cu Informatica in permanenta urmarire a adversarului, iar Rekord atenta sa nu primeasca gol si sa reuseasca desprinderea pe contraatac.

Cu un minut inainte de final Informatica a reusit egalarea, dupa un gol inscris de Ovsyannikov. S-a incheiat 1-1, iar Informatica pierde calificarea in ELite Round-ul UEFA Futsal Champions League. Timisorenii au terminat meciurile din grupa cu 4 puncte in cont.

Informatica revine acum la intrecerea interna, unde la finalul saptamanii viitoare urmeaza sa dea piept cu FK Odorheiu Secuiesc, in etapa a 5-a a primei ligi.