Inceput greoi, descatusare dupa pauza. Informatica Timisoara invinge Poli Iasi la futsal

Informatica s-a deplasat… acasa la Sannicolau Mare pentru a juca in etapa a VI-a cu Poli Iasi in etapa a VI-a a primei ligi de futsal. Violetii au jucat pe Aranca deoarece Sala Constantin Jude a fost ocupata cu o competitie de dans.

CITESTE SI: Expozitii de echipamente, tinute militare si concerte de fanfara la Timisoara, de Ziua Armatei Romane. Sute de oameni curiosi de activitatea militarilor. Video

Meciul a inceput surprinzator, Despan deschizand scorul pentru oaspeti in secunda 23, probabil cel mai rapid gol primit de banateni in ultimii ani. Ovsyannikov si Araujo au intors scorul, dar Schiopu a egalat la 2, dand semne ca Iasiul vrea sa isi vanda cat mai scump pielea. Pana la pauza, Pedrinho a marcat pentru amifitrioni, stabilind scorul dupa 20 de minute, 3-2.

Banatenii au jucat insa un futsal de inalta calitate in partea secunda, iar Araujo de doua ori, Ovsyannikov de doua ori si Pedrinho au dus scorul la unul linistit, conform cu diferenta valorica dintre cele doua echipe, 8-2.

Succes categoric, al patrulea din actualul sezon (plus o remiza), iar banatenii mai au o restanta, saptamana viitoare cu Miercurea Ciuc, tot acasa.