Inceput bun de play-out! Timisoara bate Steaua la handbal

TIMISOARA. Debut cu dreptul. HC Poli Timisoara a inceput bine seria partidelor din play-out, invingand Steaua cu 27-22, intr-un meci pe care l-a dominat aproape in totalitate.

A fost 14-10 la pauza, iar singurele momente mai echilibrate s-au petrecut la mijlocul primei parti, cand stelistii s-au apropiat la un singur punct, 8-7.

Demis Grigoras a fost cel mai bun marcator al lui CH Poli, cu 11 goluri (dintre care 7 doar in prima repriza). L-au urmat Fenici 5, Chikovani 4, Timofte 3, Santeiu 1, Kaftin 1, Halca 1 si Leordean 1. Bucurestenii au marcat cel mai mult prin Georgescu, 7 goluri, urmat de Salinas, cu 4.

Poli va juca urmatorul meci la Vaslui in weekend, ambele echipe avand sanse mari de a evita locurile de play-out sau retrogradare.