Incep emotiile pentru CSC Dumbravita. Timisenii au pierdut cu Metaloglobus, iar Dejul s-a apropiat la 3 puncte

TIMIS. CSC Dumbravita a ajuns la 3 infrangeri in play-out-ul ligii secunde si va trebui sa lupte pana in ultima runda pentru a ramane in acest esalon si in in viitorul sezon.

Duelul cu Metaloglobus a fost unul echilibrat. In prima partea oaspetii au fost cei care au avut ocaziile mai concludente, cea mai mare venind in minutul 39, cand dupa un corner Issah a trimis cu capul, iar mingea a sters transversala. A fost si ocazia care a anuntat deschiderea scorului. Dupa o lovitura libera executata de Honciu, balonul a ajuns la Cazan, care din 6 metri a trimis in plasa portii lui Toroc.

Dumbravita putea egala in minutul 65, insa mingea lovita cu capul de Paulevici a trecut peste poarta, In minutul 75, gazdele au fost din nou aproape de gol, insa sutul lui Nortey a lovit transversala portii lui Gavrilas. Scorul final a fost stabilit in minutul 89, cand bucurestenii au scapat pe contraatac, o centrare venita din dreapta l-a gasit pe Yassine Zakir, iar acesta a facut 2-0.

Odata cu acest esec, CSC Dumbravita ramane cu 26 de puncte, si este inca pe loc ce ii asigura prezenta si in viitoarea editie a ligii secunde. Vestea proasta pentru banateni este ca Unirea Dej a castigat la limita, 1-0, in fata celor de la FC Arges si s-a apropiat la 3 puncte.

In runda viitoare, Dumbravita joaca in deplasare, tocmai cu FC Arges.